Hot Kraj

1,4 mln metodą ,,NA WNUCZKA” – SUKCES policji!

49-latek podejrzany o oszustwa metodą „na wnuczka” – mógł wyłudzić nawet ponad 1,4 mln zł.

Na warszawskim Żoliborzu policja zatrzymała Arkadiusza Ł., pseud. „Hoss” – poinformowała PAP rzeczniczka Centralnego Biura Śledczego Policji kom. Agnieszka Hamelusz. Mężczyzna był poszukiwany z racji podejrzenia o oszustwa metodą „na wnuczka” dzięki, której zgromadził na ponad 1,4 mln zł.

 

,,Hoss”-  pomysłodawca jednej z najpopularniejszych metod oszustw – „na wnuczka”, lider jednej z największych i najprężniej działających grup zajmujących się tym procederem. Jak podaje Agnieszka Hamelusz do zatrzymania doszło przed godz. 18.00 w Warszawie.  Sukcesem cieszą się „Łowcy Cieni” z CBŚP we współpracy z policyjnym Zespołem Poszukiwań Celowych z Poznania.

 

Nie jest to jednak pierwsze zatrzymanie „Hossa”. Przypominamy o jego ostatnim zatrzymaniu na początku lutego na warszawskiej Woli. Wśród jego zarzutów była organizacja grupy przestępczej i czterech oszustw metodą „na wnuczka”. Śledczy podają, że członkowie jego grupy mają na swym koncie wielomilionowe wyłudzenia; średnio, przy jednorazowych oszustwach, były to kwoty sięgające 40-50 tys. euro.

 

Areszt ,,Hossa” był celem prokuratury, ale Sąd Rejonowy Warszawa-Mokotów uznał, że areszt w tej sprawie nie będzie konieczny i wyznaczył mu dozór policji.  Mężczyzna wykorzystał sytuację i uciekł. Śledczy wnieśli do sądu odwoławczego o zmianę decyzji i aresztowanie – sąd okręgowy orzekł decyzje. Mimo odwołań obrońców podtrzymano postanowienie.

 

Blisko miesiąc temu prokuratura wydała list gończy, na jego podstawie 49-letni mężczyzna był poszukiwany przez policję w cały kraju. Sąd Okręgowy wydał postanowienie o jego tymczasowym aresztowaniu na okres 3 miesięcy, chcąc zapobiec ewentualnemu mataczeniu w śledztwie przez podejrzanego, obecnie trwa postępowanie Prokuratury Krajowej.

 

źródło: PAP

fot.:pixabay


2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany.