Hot Świat

1,5 mln dzieci nadal pozostaje bez wody i jedzenia!

 

 

Od początku roku znacznie wzrosła liczba dzieci niedożywionych lub zagrożonych niedożywieniem w Somalii. Blisko 275 tys. dzieciom grozi skrajne niedożywienie.  W sumie głód dotyka prawie 1,5 mln dzieciaków. 

 

 

Dzieci nie spożywające regularnych posiłków są dziewięć razy bardziej narażone na śmierć na skutek cholery, biegunki czy odry. 

 

 

„W tym roku UNICEF wraz z organizacjami partnerskimi objął leczeniem ponad 56 tys. dzieci dotkniętych skrajnym niedożywieniem. To wzrost o niemal 90 proc. w stosunku do tego samego okresu w ubiegłym roku. Susza, choroby i przesiedlenia mają tragiczne skutki dla dzieci. Musimy robić więcej i szybciej, aby uratować życie najmłodszych” – powiedział przedstawiciel UNICEF w Somalii Steven Lauwerier.

 

 

Od początku listopada 2016 r. około 615 tys. osób, w głównie kobiety i dzieci, musiało opuścić swoje domy na skutek suszy. 40 tys. dzieci zrezygnowało ze szkoły, ponieważ muszą pomagać rodzinie w poszukiwaniu wody i źródeł żywności. 

 

 

 

UNICEF Polska cały czas prowadzi zbiórkę środków na pomoc dla głodujących dzieci w Afryce. Każdy może się włączyć poprzez stronę www.unicef.pl/afryka

 

Źródło: PAP

 

FOT: sfora.pl

 

MB

 

 


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany.