Hot Kraj

20 000 000 zł DLA SYRII z POLSKICH pieniędzy! I to nie koniec!

Szef MSZ otwarcie mówi, że przeznaczymy kilkanaście milionów euro na pomoc dla Syrii. ,,Polska wydała 1 mln 267 tys. wiz dla obywateli Ukrainy. To jest połowa wiz, które wydała UE, i trzeba o tym pamiętać” – mówił minister Waszczykowski. Zobacz, jakie ma plany na przyszłość! 

Do tej pory Polska przeznaczyła 5 mln euro na pomoc dla Syrii, ale to nie wszystko. Zamierzamy przeznaczyć kolejne kilkanaście milionów euro na ten cel – powiedział minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski.

 

,,Polska przeznaczyła ok. 5 mln euro na pomoc dla Syrii, i poinformowałem, że jeszcze w kwietniu będę w Libanie, gdzie zapowiem naszą dalszą pomoc na ten rok. Chcemy, żeby było to kilkadziesiąt milionów złotych, czyli kilkanaście milionów euro. Dopóki jednak nie ma decyzji rządu, a ta będzie lada dzień, to nie chciałbym zdradzać konkretnej sumy” – powiedział na spotkaniu w dziennikarzami.

 

Waszczykowski potępił także wtorkowy atak chemiczny w syryjskiej prowincji Idlib, w którym zginęło ok. 70 osób, a 160 zostało rannych. „Ze strony Polski reakcja była natychmiastowa, było błyskawiczne oświadczenie MSZ. Także w mojej dzisiejszej wypowiedzi znalazło się potępienie tego ataku, potępienie sprawców i oczywiście kondolencje i sympatia z ofiarami i rodzinami ofiar” – wskazał minister.

 

„Przypomnę, że jesteśmy jedynym krajem NATO i UE, który graniczy jednocześnie z Rosją i Ukrainą, czyli graniczy jednocześnie z agresorem i ofiarą agresji” – powiedział. Minister otwarcie mówił, że Polska ma obowiązek wspierać kraje na Wschodzie.  „My otworzyliśmy naszą granicę bardzo szeroko dla migrantów, pracowników z Ukrainy. W ubiegłym roku Polska wydała 1 mln 267 tys. wiz dla obywateli Ukrainy. To jest połowa wiz, które wydała UE, i trzeba o tym pamiętać” – mówił minister Waszczykowski.

 

źródło: PAP

fot.:pixabay


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany.