imigranci, plan sorosa, sors
Aktualności Hot Świat

Nie chcą imigrantów! ODRZUCILI ,,Plan Sorosa”! Mistrzowski krok w kierunku suwerenność!

Szczyt UE i rozmowy na temat migracji. Z jednej strony ,,Plan Sorosa”, z drugiej mocne stanowisko Polski i Węgier w tej sprawie. 

,,Plan Sorosa” zakłada przede wszystkim likwidację państw narodowych oraz tworzenie jedności między krajami, a co za tym idzie obowiązek przyjęcia migrantów. Plan nie podoba się tylko Polsce, ale również Węgrom, a Węgierski parlament oficjalnie zagłosował za odrzuceniem jego wdrożenia przez UE

Uchwałę przyjęto znaczną większością głosów – 142 głosy za oraz 3 przeciw. Viktor Orban mówi obecnie o wprowadzeniu parlamentarnego embargo na uchodźców, ale to nie wszystko. Rezolucja parlamentarna dotyczy również przekazania uprawnień organizacjom Sorosa, których celem jest wspieranie imigracji. 

„UE powinna uszanować suwerenność Węgier i wolę Węgrów wyrażoną w referendum”– zamieszczono w tekście uchwały. Węgrzy są przeciwni imigrantom, mowa nie tylko o rządzących, ale przede wszystkim obywatelach, którzy wzięli udział w konsultacjach krajowych w tej sprawie, a było ich ponad 2,2 miliona osób.

 

źródło:  wiadomosci.com

fot.: twitter / wikipedia / pixabay

kg

 


1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany.