Aktualności Hot Kraj

WYROK dla PIJANEGO KSIĘDZA! 1,2 promila – zabrane prawo jazdy i nie tylko!

Pijany ksiądz wsiada do auta i..? Decyzją sadu duchowny ma zakaz prowadzenia na 4 lata oraz karę pieniężną w  wysokości tysiąca złota, ale to nie wszystko.

Tegoroczna środa popielcowa na długo zapadnie temu duchownemu w pamięci – Ksiądz Grzegorz K, 39-letni wikariusz z parafii Wniebowzięcia NMP w Bielsku-Białej godzinę przed północą spowodował wypadek. Badanie alkomatem wykazało 1,2 promila alkoholu. Sąd Rejonowy wydał wyrok w tej sprawie.

Ksiądz musi ponieść karę za swoje czyny: Nie mamy w zwyczaju przekazywać informacji, które dotyczą indywidualnych osób i działań wobec nich podejmowanych. Zapewniam, że wszystko, co jest przewidziane prawem i zwyczajem kościelnym, zostało wykonane – zdradził w „Dzienniku Wschodnim” ks. Jacek Wł. Świątek rzecznik prasowy kurii.

Grzegorz K. nadal figuruje, jako wikariusz parafii Wniebowzięcia NMP. Kościół siedlecki nie jest zainteresowany pobłażliwością w stosunku do sprawców zła, ale też kieruje się dobrem każdego człowieka, a kary nie traktuje jak zemsty. Właśnie stąd wynika zasada nieinformowania o detalach dotyczących pojedynczego człowieka – dodał w rozmowie ks. Świątek.

O sprawie informuje Magdalena Dobosz z biura prasowego Sądu Okręgowego w Lublinie na łamach „Dziennika Wschodniego” Magdalena Dobosz z Ksiądz Grzegorz K. ma wpłacić na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej 5 tys. złotych. Wyrok nie jest prawomocny.

REKLAMA
REKLAMA

 

źródło: Dziennik Wschodni / Fakt

fot.: pixabay

kg

 

 
 

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany.