Marcus Knuth t
Aktualności Hot Świat

Duński polityk stawia na nogi całą BRUKSELĘ! ZSZOKOWANIE EUROPOSŁOWIE!

Co z tą Polską? Co z tą Unią Europejską? I co z tą Brukselą? Polska kolejny raz wyłamuje się z unijnego szeregu, ale to nie koniec. Tym razem szokuje również Dania.

Uchodźcy – temat rzeka i powód politycznych sporów. Dość napływu imigrantów mają już nie tylko Węgry, Austria, ale również Włosi. Pytanie, czy dojdzie do  PolExit, ItaExit, Czexit? Niechęć ujawniają również państwa nordyckie, a dokładniej Dania. Głos w sprawie zabrał Marcus Knuth, europoseł z Kopenhagi, który zaproponował masowe deportacje uchodźców i imigrantów.

Zdaniem polityka Knuth’a – wywodzącego się z liberalnej partii Venstre, wszyscy uchodźcy powinni wrócić do kraju swojego pochodzenia. Zmiany przepisów domaga się również typowo nacjonalistyczna Duńska Partia Ludowa, a to wszystko w zamian za wspieranie cięć podatkowych. Nowe przepisy mają dotyczyć tzn. azylu czasowego – uchodźcy będą odsyłani do ojczystego kraju, w momencie zakończenia się niebezpieczeństwa.  Obowiązywać ma również odmowa łączenia rodzin.

Według duńskiego europosła „uchodźcy stanowią ekonomiczne obciążenie dla Danii”. Dania chce odzyskać swoją jednolitość etniczną i odebrać uchodźcom przywileje, pomagające im na stałe osiedlenie. 

 

źródło: NewsWeb

fot.: twitter / pixabay

kg


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany.