Czarnecki (PiS) oceniając Thun chyba sobie trochę pofolgował, bo jak widać poniesie dość spore konsekwencje. Polityk PiS porównał Różę Thun do szmalcownika. Początkowo mówiono o ukaraniu europosła, teraz kara może tyczyć się całej Polski – możemy stracić stanowisko wiceprzewodniczącego w PE. Z tego ucieszy się zapewne ,,Rozczochrany Belg”, czyli szef liberałów Guy Verhofstadt.   

A jaki plan ma słynny Verhofstadt?

Najprawdopodobniej szykuje się nam ”zamach liberałów” – Belg chce wykorzystać zasady podziału stanowisk. Gdy Czarnecki wypadnie z obiegu, do gry wchodzą eurodeputowani z grupy Europejskich Konserwatystów i Reformatorów, a więc najprawdopodobniej Polak lub Brytyjczyk. Kandydat musi spełnić jednak jeden warunek – zostać zaakceptowany przez wszystkich eurodeputowanych na sesji plenarnej.  Liberałowie będą zatem walczyć, by tak się nie stało i przedstawią swojego kandydata, który być może uzyska najwięcej głosów i w oszałamiający sposób zdeklasuje Czarneckiego. 

”Zamach liberałów” jest bardzo prawdopodobny, o czym mówi również Janusz Zemke z SLD. 

[Zobacz również: ,,Rozczochrany Belg” znów o POLSCE! Guy Verhofstadt postanowił MOCNO WYGARNĄĆ JEDNEMU Z POLSKICH POSŁÓW.]