stachowiak. igor stachowiak,
Aktualności Hot Kraj

TORTUROWANY, ZMARŁ NA KOMISARIACIE – ,,Brak policyjnych raportów w tej sprawie”- To końcowy etap śledztwa ws. STACHOWIAKA

Sprawa śmierci Igora Stachowiaka nadal trwa, obecnie komisja administracji i spraw wewnętrznych bada kwestię interwencji policji oraz „braku policyjnych raportów w tej sprawie”.

To końcowy etap śledztwa – zapewnia Sebastian Chmielewski z Departamentu Postępowania Przygotowawczego Prokuratury Krajowej. Niebawem powinien pojawić się akt oskarżenia –  Śledztwo to powinno zakończyć się do końca lutego tego roku– zapowiedział Chmielewski. Są to zarzuty popełnienia przestępstwa przekroczenia uprawnień oraz znęcania się nad osobą pozbawioną wolności– wyjaśnił. Jak poinformowało już szefostwo MSWiA policjant, który dokonał zatrzymania Igora Stachowiaka został już zwolniony.

 

25-letni Igor Stachowiak zmarł po tym, jak został zatrzymany przez policję. Funkcjonariusze razili go paralizatorem w toalecie, przyduszali oraz stosowali wobec niego gaz pieprzowy, jednak zdaniem biegłych policja nie przyczyniła się do śmierci 25-latka.

O SZCZEGÓŁACH SPRAWY  PISALIŚMY TUTAJ!+ FRAGMENTY OPINII BIEGŁYCH

źródło: RMF

fot.: YouTube screen

kg


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany.