duda, zakaz handlu
Aktualności Hot Kraj

OSTATECZNA DECYZJA W SPRAWIE ZAKAZU HANDLU – Prezydent Duda podpisze ustawę 30 stycznia. Kiedy wejdzie w życie?

Andrzej Duda i ostateczna decyzja w sprawie handlu w niedzielę. Zakaz handlu, czy wolne niedziele – efekt ten sam, ale media piszą o sprawie dwojako. 

Andrzej Duda popiera zakaz handlu w niedzielę. Z ust prezydenta padły wiążące słowa odnośnie przepisów, które mają wejść w życie już 1 marca. We wtorek, 30 stycznia, o godz. 14 w Pałacu Prezydenckim Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda podpisze ustawę z dnia 10 stycznia 2018 r. o ograniczeniu handlu w niedziele i święta oraz niektóre inne dni – poinformowała 24 stycznia Kancelaria Prezydenta. Na 30 stycznia zaplanowano także wystąpienie Andrzeja Dudy. Sukcesywnie od 1 marca handel w niedziele będzie stopniowo ograniczany – w 2018 rok sklepy będą czynne tylko w dwie niedziele miesiąca, a już w 2019 roku w jedną niedzielę. 

 

Zakaz handlu nie będzie jednak dotyczył małych, osiedlowych sklepów – pod warunkiem, że za ich ”ladą” staną właściciele. Tego typu wyjątków odstępstwa od ustawy jest blisko 30. O tym, jak Biedronka i Lidl wykorzystują LUKI PRAWNE w ustawie pisaliśmy TUTAJ.

 

Źródło: money/ next.gazeta.pl// biznes.interia/
fot.: pixabay / twitter

kg


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany.