Aktualności Hot Kraj

350 000 rodzin STRACIŁO PRAWO do 500plus! Rodziny muszą zwrócić 47 milionów złotych.

500 plus –  350 tysięcy rodzin w Polsce musi zwrócić pieniądze z rządowego programu wraz z odsetkami. 

 

Nowelizacja przepisów w sprawie przyznawania środków w ramach rządowego programu 500 plus pozbawiła prawa do świadczeń ponad 350 tysięcy rodzin, ale to niejedyny powód. 

To nic nadzwyczajnego – określa sprawę jeden z ministrów, tłumacząc, że tego typu sytuacje występują również w przypadku innych świadczeń. 

 

Ile muszą zwrócić rodziny?

Kwota jest ogromna i sięga łącznie 47 milionów złotych, ale to stanowi zaledwie 0,2 procent całej wypłaconej w ramach programu kwoty. 

Bezprawie wypłacane środki muszą zostać zwrócone, a ministerstwo już zapowiada zwiększenie restrykcji w sprawie przyznawania programu, tak by uniknąć takich sytuacji.

Powodem zwrotów jest również zwiększenie się zarobków Polaków, a co za tym idzie przekroczenie wymaganego minimalnego progu dochodowego, czemu często towarzyszy również zatajenie tego faktu – wskazuje Gazeta Wyborcza.

[ZOBACZ: KOLEJNA ZAPOWIEDŹ MINISTERSTWA W SPRAWIE 500 PLUS! Czy program 500+ będzie kontynuowany?]

Komu należą się środki z 500 plus? 

Świadczenie wypłacane jest w przypadku drugiego i kolejnego dziecka w rodzinie oraz na pierwsze dziecko, gdy dochód na osobę nie przekracza 800 zł lub 1200 zł, w przypadku dziecka niepełnosprawnego. 

[ZOBACZ: BRUTALNA PRAWDA! TO KONIEC 500+!? Polacy będą dostawać zaledwie…]

 

źródło: wyborcza

 


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany.