550 tysięcy rocznie choruje na raka z tego powodu! NIE SĄ NIM PAPIEROSY! Dramat!

Nowotwór atakuje bez pytania, jego ofiarami pada coraz większa liczba osób. Okazuje się, że rocznie nawet 550 tysięcy nowych przypadków jest spowodowanych przez nieprawidłową masę ciała.

 

Czynnik ryzyka jest zadziwiający, okazuje się, że BMI powyżej 25 jest już zaliczane do ryzykownych. O tym, że otyłość zwiększa prawdopodobieństwo wystąpienia nowotworów wiadomo od dawna, ale teraz wiadomo, jakie są dokładne dane – analizę na temat wpływu masy ciała na rozwój nowotworów przeprowadził międzynarodowy zespół badaczy pod kierunkiem dr Jonathana Pearson-Stuttarda z Imperial College London. 

Badania przeprowadzono na podstawie danych z 2012 roku z 175 krajów świata, na podstawie danych o 12 najpowszechniejszych nowotworach. Następne zestawienie z różnorodnymi czynnikami ryzyka, pozwoliło na uzyskanie wyniku. Wyniku, który pokazuje okrutną prawdę – 544 300 osób zachorowało na raka z powodu nadwagi i otyłości. Próg graniczny BMI to 25 i więcej.

Przypominamy, że BMI to wskaźnik stosunku masy ciała do wzrostu. Przykładowy kalkulator BMI znajduje się tutaj

Nowotwór to również częste następstwo cukrzycy, okazuje się, że cukrzyca typu II doprowadziła do powstania choroby nowotworowej u 280 100 osób w 2012 roku. Warto zatem zadbać o zdrową, zbilansowaną dietę oraz odpowiednią, przystosowaną do potrzeb i możliwości organizmu aktywność fizyczną.

 

źródło: zdrowie.pap

fot.: pixabay

kg