Hot Kraj

73. ROCZNICA POWSTANIA WARSZAWSKIEGO! FATALNA POMYŁKA TUŻ PRZED OBCHODAMI, DOPIERO TERAZ WYSZŁA NA JAW! Władze miasta Hel zapamiętają ją chyba na zawsze.

73. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego chyba na zawsze pozostanie w pamięci pracowników Urzędu Miasta Hel.

 

A to wszystko przez fatalną pomyłkę związaną z plakatami promującymi tegoroczne obchody. Na plakatach zamiast zdjęcia Krzysztofa Kamila Baczyńskiego znalazła się fotografia  młodego Iosifa Wissarionowicza Dżugaszwilego.

 

– Cóż, należymy do narodu, którego losem jest strzelać do wroga brylantami – taki cytat polskiego historyka Stanisława Pigonia figurował w górnej części plakatu.

 

Tuż obok niego, po prawej stronie powinno znajdować się zdjęcie poety i powstańca Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, umieszczono jednak zdjęcie Józefa Stalina.

W mediach społecznościowych rozpętała się burza po tym, jak kilkoro internautów wrzuciło do sieci zdjęcia omyłkowo zilustrowanych plakatów. Nie obyło się bez wulgarnych komentarzy, których tu przytaczać chyba nie trzeba.

 

Za plakat odpowiadał tamtejszy Urząd Miasta. Urzędnicy przyznają na oficjalnym profilu miasta Hel na Facebooku, że sprawa jest efektem „głupiej pomyłki”. Dodali także, że wszystkie materiały zawierające błąd zostały zdjęte kolejnego dnia od wywieszenia.

Zdj. z Józefem Stalinem

Poeta i uczestnik Powstania Warszawskiego Krzysztof Kamil Baczyński

Źródło WP.PL, youtube, facebook, Wikipedia

MM


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany.