Świat

79-letnia kobieta i podróż 87-letnim autem DOKOŁA ŚWIATA! To możliwe!

79-letnia Heidi Hetzer wróciła do Berlina po podroży dookoła świata. Autem marki Hudson z 1930 roku, przejechała 84 tysiące kilometrów.

 

79 lat, 87 – letnie auto i podróż dokoła świata to nie lada wyzwanie. Przed Bramą Brandenburską na 79-letnią Heidi czekało kilkuset fanów, gdy ich ujrzała wskoczyła na maskę samochodu.

 

Niemiecka bizneswoman wyruszyła w trasę w lipcu 2014 roku, wybór 87-letniego auta tłumaczyła w prosty sposób – przejechanie takiej trasy nowoczesnym samochodem jest zbyt banalne.  Ambitną podróż rozpoczęła dwa lata po zakończeniu pracy, do 2012 roku kierowała siecią salonów samochodowych. Po uzgodnieniu z rodziną zdecydowała się na kosztowną podróż: dwa auta, jedno przeznaczone na części zapasowe, kosztowały ją łącznie 40 tysięcy euro.

 

 

79-latka zwiedziła: Europę, Turcję, Iran, Chiny, Australię, obie Ameryki oraz część Afryki. Heidi, jako mechanik samochodowy, w latach młodości uczestniczyła wielu rajdach, między innymi w Monte Carlo. Kobieta ma za sobą: amputacje palca, podczas naprawy auta w Kandzie, kolizję ze słoniami oraz walkę z nowotworem.

 

Źródło: heidi-around-the-world.com


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany.