Hot Kraj

ANDRZEJ DUDA; ,,polityka działania w związku z imigrantami” i walka z terroryzmem!

Prezydent Andrzej Duda podkreśla istotę wspólnoty państw europejskich i międzynarodową politykę imigracyjną, która jest podstawą do walki z terroryzmem. 

Andrzej Duda wypowiedział się w sprawie imigrantów i narastającego kryzysu europejskiego. „Jeżeli mówimy o kryzysach europejskich, to kryzys terroryzmu również jest elementem tej ogólnej sytuacji kryzysowej w Europie i on wymaga z całą pewnością współdziałania na całym szeregu płaszczyzn, bo wymaga także współdziałania, jeżeli chodzi o współpracę służ specjalnych i ta jest realizowana” – powiedział prezydent.

 

Według Andrzeja Dudy podstawą walki z terroryzmem są korekty polityki imigracyjnej. „Jest konieczność wprowadzenia znacznie sprawniejszej i znacznie bardziej skutecznej i wydajnej polityki, umożliwiającej tym osobom wejście w europejskie społeczeństwa, umożliwiające tym osobom asymilację, a także oczywiście prowadzenie przez Europę mądrej polityki w tym zakresie” – dodał prezydent.

 

Znaczącą rolę ma również prowadzenie wspólnej polityki w zakresie strzeżenia i nadzoru nad granicami wewnętrznymi Unii Europejskiej.

 

źródło: PAP

 


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany.