Hot Kraj Sport Wideo

AWANTURA na meczu 11-latków! Trener zaatakowany przez wściekłego rodzica! (VIDEO)

Do bijatyki doszło po meczu 11-latków z Rodła Kwidzyn i Pomezanii Malbork. Jeden z kibiców gospodarzy nieoczekiwanie zaatakował trenera Pomezanii. Niestety świadkami awantury byli młodzi piłkarze.

 

Mecz zakończył się wygraną drużyny Rodła Kwidzyn 2:1. Jednak do niepotrzebnej sytuacji doszło zaraz po rozegranym spotkaniu. Rodzic jednego z zawodników Rodła Kwidzyn natarł z zaskoczenia na trenera drużyny przeciwnej. 

– Tak naprawdę nie wiadomo co było przyczyną tego ataku. Agresywny mężczyzna broni się, że był prowokowany, jednak te zarzuty zdecydowanie odpiera trener naszego klubu. Najgorzej, że na to wszystko patrzyły dzieci. Były w szoku, nie wiedziały co mają robić. Jako klub MOP Pomezania zdecydowanie potępiamy tego typu zachowania rodziców, jak i trenerów, jeśli takie miały miejsce. Całą sprawę rozpatrzy komisja dyscyplinarna pomorskiego ZPN – powiedział w rozmowie z Fakt24.pl Paweł Rybarczyk, dyrektor MOP Pomezania.

 

Ponadto po meczu klub z Malborka wydał takie oświadczenie:

„W odniesieniu do wydarzeń podczas meczu rocznika 2006 Rodło Kwidzyn – Pomezania Malbork, który odbył się w dniu 07-10-2017 w Kwidzynie chcielibyśmy przekazać stanowisko klubu.

MOP Pomezania Malbork zdecydowanie potępia tego typu zachowania zarówno na treningach jak i podczas meczów ligowych. Żadne wczesniejsze zachowania zarówno trenerów jak i rodziców nie usprawiedliwiają czynnej napaści. Sprawa jest tym bardziej bulwersująca, że doszło do tego podczas meczu 11-latków.

Podejmiemy jako klub wszelkie regulaminowe kroki żeby wyjaśnić temat na szczeblu Pomorskiego Związku Piłki Nożnej. Tematem powinna zająć się Komisja Dyscyplinarna.

Jednocześnie apelujemy do rodziców wszystkich roczników młodzieżowych o zachowanie zdrowego rozsądku i powstrzymanie się od niepoprawnych zachowań pod wpływem emocji.

Wszystkim nam zależy na tym żeby wychowywać młodych adeptów piłki nożnej w duchu Fair-Play. 

Szkolenie młodzieży w MOP Pomezania Malbork zawsze będzie odbywać się z poszanowaniem tych zasad.

Mamy nadzieje że to ostatni tego typu incydent podczas meczów z udziałem naszych zawodników.”

 

Źródło: fakt.pl/youtube

Fot: youtube

MB


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany.