banki
Hot Kraj

BANKI OSTRZEGAJĄ! Stracisz WSZYSTKIE PIENIĄDZE jeśli…

Dwa największe banki w Polsce ostrzegają swoich klientów. Brak czujności i nieuwaga mogą doprowadzić do utraty wszystkich pieniędzy.

Dwa duże banki działające w Polsce – Alior Bank i BNP Paribas, ostrzegają swoich klientów przed atakiem oszustów. Klienci mogą stracić wszystkie pieniądze jeśli nie będą czujni i ostrożni.

 

ZOBACZ TAKŻE: Pracujesz W TEJ branży? Zapłacisz niższy PIT i otrzymasz NADPŁATĘ!

 

Alior Bank i BNP Paribas ostrzegają przed fałszywymi wiadomościami wysyłanymi przez oszustów. W treści wiadomości znaleźć można informację z linkiem do dokonania drobnej opłaty, najczęściej w wysokości od kilkudziesięciu groszy do kilku złotych. Ma to być opłata np. za kuriera, fakturę czy dopłata do zakupionego w internecie towaru. Nie dajcie się zmylić! Jest to prawdopodobnie próba oszustwa. Pod żadnym pozorem nie klikajcie w podejrzany link. 

Strona, na którą zostaje przekierowany użytkownik po kliknięciu w link, w istocie jest fałszywa. Podszywa się pod bank lub pośrednika płatności, ale posiada inny adres, co klienci nie zawsze są w stanie zauważyć. Takie działania mają na celu przejęcie loginu oraz haseł do konta bankowego.  Jeśli dana osoba wpisze jednorazowy kod z SMS na fałszywej stronie lub potwierdzi transakcję za pomocą aplikacji mobilnej może stracić wszystkie pieniądze.

,,Uwaga! Obserwujemy powrót phishingu na systemy bankowości elektronicznej. W tej kampanii przestępcy serwują stronę logowania przypominającą ING z logiem Credit Agricole. Wszystko zaczyna się od nieskładnie napisanej wiadomości o „aktualizacji do wykonania” – ostrzega CERT Polska.

Pamiętajcie aby zawsze czytać dokładnie treść wiadomości z jednorazowym kodem z banku czy szczegóły potwierdzenia transakcji w aplikacji mobilnej. Bądźcie ostrożni i uważni. Nie dajcie się oszukać!

 

 

fot. unsplash


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany.