Hot Kraj

Beata Szydło o ekshumacjach. Ma rację?

„Ci, którzy mówili, że polskie państwo zadziałało i się sprawdziło, powinni dzisiaj przeprosić. Nie zadziałało i się nie sprawdziło wtedy, kiedy rząd Platformy i PSL-u miał obowiązek dochować staranności do tego, by ci wszyscy, którzy polegli pod Smoleńskiem, zostali z honorami, godnie pochowani” – powiedziała w piątek w programie „Gość Wiadomości” w TVP premier Beata Szydło.

 

Zastępca prokuratora generalnego Marek Pasionek poinformował w czwartek, że podczas dotychczasowych ekshumacji ciał ofiar katastrofy smoleńskiej stwierdzono dwa przypadki zamiany ciał, w 9 przypadkach znaleziono części ciał innych osób. W trumnie prezydenta Lecha Kaczyńskiego ujawniono fragmenty ciał dwóch innych osób.

 

Premier podkreśliła, że jest zszokowana kolejnymi informacjami dotyczącymi wyników ekshumacji ofiar katastrofy smoleńskiej.

 

„Polskie państwo musi zadośćuczynić tym, którzy zginęli pod Smoleńskiem i my to robimy. To jest niezwykle bolesny proces i wierzę w to głęboko, że przyjdzie taki dzień, kiedy będziemy mogli powiedzieć, że katastrofa smoleńska jest wyjaśniona, że wreszcie wiemy, co się wydarzyło, że będą wszystkie ofiary uhonorowane. Jesteśmy im to winni po prostu.”

 

PAP
kd


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany.