Będzie referendum ws. imigrantów?

Premier Beata Szydło podczas rozmowy z TVP Info, Polsatem i portalem 300Polityka, podsumowującej 100 dni rządu, przyznała, że zakłada, iż „w pewnym momencie trzeba będzie zapytać Polaków o to, czy powinniśmy przyjmować migrantów”.

Według Beaty Szydło „Europa nie jest gotowa na przyjmowanie imigrantów, a politycy europejscy, którzy podejmowali decyzję w tej sprawie, pełnili błąd i byli naiwni myśląc, że to się uda zrobić”. Jak podkreśliła premier, kolejne szczyty UE „niczego nie wnoszą, niczego nie rozwiązują”. Odniosła się też do liczny uchodźców, jaką Polska może przyjąć w tym roku i oceniła ją na 500.

„Uważamy, że na tyle jesteśmy w stanie zabezpieczyć tych ludzi, jak i bezpieczeństwo Polaków. (…) Nie przyjęliśmy w tej chwili żadnego imigranta i w najbliższym czasie na pewno nie przyjmiemy. W najbliższym czasie możemy się na to zdecydować, ale chcemy mieć również prawo dokonywania oceny, czy dane osoby, które chciałyby do Polski przyjechać, (…) gwarantują bezpieczeństwo polskim obywatelom” – oznajmiła.

MM

źródło: polskieradio.pl