Kraj

Bielan: Schetyna i Petru zdecydowali o oczernianiu Polski na forum UE

Adam Bielan, wicemarszałek Senatu z partii Polska Razem, na antenie Radia Plus ostro ocenia zachowanie posłów Grzegorza Schetyny z PO i Ryszarda Petru z Nowoczesnej. Zdaniem senatora Bielana debata na forum UE, szkodzi naszemu wizerunkowi i niewiele zmieni.

— Decyzja o zorganizowaniu debaty i decyzja o rezolucji zapadły w Warszawie, nie oszukujmy się. Decyzję podjął Grzegorz Schetyna i Ryszard Petru z szefami dwóch ważnych frakcji w Parlamencie Europejskim – powiedział senator Bielan. — Pamiętajmy o słowach Grzegorza Schetyny, który jeszcze w kampanii wyborczej zapowiadał: będziemy walczyć z tym rządem za pomocą ulicy i zagranicy. Tak się dzieje. Grzegorz Schetyna będzie się za to smażył w politycznym piekle. Angażowanie instytucji zagranicznych w polskie wewnętrzne spory będzie działać na niekorzyść naszego państwa – dodał polityk.

Bielan przypomniał, że uczestniczył w debatach dotyczących premiera Węgier Wiktora Orbana.

— Kazus węgierski, lanie wody przez parlamentarzystów, nie przyniosło żadnego negatywnego skutku – zaznaczył Bielan, dodając, że zapewne będzie tak też w przypadku Polski.

BR