zestrzelony
Hot Kraj

BOEING który rozbił się w IRANIE został ZESTRZELONY? Jest VIDEO!

Samolot Boeing 737-800 ukraińskich linii UIA, który rozbił się w środę niedługo po starcie z lotniska w Teheranie został prawdopodobnie zestrzelony. W katastrofie zginęło 176 osób, w tym 63 obywateli Kanady.

Samolot Boeing 737-800 ukraińskich linii UIA, który rozbił się w środę niedługo po starcie z lotniska w Teheranie został zestrzelony. W sieci pojawił się film na którym widać jak nadlatujący irański pocisk uderzający w samolot  w pobliżu lotniska w Teherani. To właśnie w tym rejonie ukraiński samolot przestał nadawać swój sygnał kilka minut przed tragiczną katastrofą.

 

ZOBACZ TAKŻE: Martyniuk w serialu Netflixa!? „To będzie hit”!

 

– ,,Mamy doniesienia wywiadowcze z wielu źródeł, od naszych sojuszników, ale także od naszego własnego wywiadu, które wskazują, że samolot (ukraińskich linii lotniczych – red.) został zestrzelony przez irańską rakietę ziemia-powietrze.” – oświadczył na konferencji prasowej premier Kanady Justin Trudeau

Premier Kanady Zaznaczył jednak, że jest zbyt wcześnie, by wskazywać winnych katastrofy, a także za wcześnie by wyciągać jakiekolwiek wnioski. Trudeau wskazał na potrzebę dalszego, dogłębnego śledztwa.

Według informacji jakie podał New York Times filmik nagrano w momencie gdy pocisk trafił w samolot. Na nagraniu widzimy jak z lewej strony nadlatuje niezidentyfikowany obiekt, po czym uderza w samolot. Maszyna nie wybuchła od razu. Boeing kontynuował lot przez kilka minut a następnie zawrócił w kierunku lotniska. To wtedy doszło do kolejnej dużej eksplozji. Pożar objął cały samolot, który ostatecznie runął na południowo-wschodnich obrzeżach stolicy Iranu. 

 

 

https://twitter.com/NarimanGharib/status/1215334836937928705

 

 

 

źródła: the new york times, tvn 24, twitter

fot. unsplash

 


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany.