Hot Świat

Brytyjski dziennik ostro skomentował książęcą wizytę w Polsce. „Kate i William powinni się tej wizyty wstydzić”

Kate Melby, komentatorka związana z konserwatywno-liberalnym think-tankiem „Bright Blue” nie szczędziła złego słowa pod adresem pary książęcej. Na łamach brytyjskiego dziennika „The Guardian” ostro skrytykowała wizytę Kate i Williama w Polsce.

 

„Brytyjskie ministerstwo sprawa zagranicznych, wysyłając do Polski naszych fotogenicznych Kate i Williama razem z ich przemiłymi dzieciakami, przyczyniło się do ocieplenia wizerunku przerażającego rządu”.

 

Melby oceniła, że książęca para przyjechała do Polski podlizywać się niezbyt sympatycznemu rządowi. Mogą bowiem potrzebować sojusznika w związku z Brexitem. „Kate i William powinni się tej wizyty wstydzić” – kwituje.

 

Autorka komentarza nie omieszkała wspomnieć o aktualnej sytuacji politycznej w Polsce i zmianach w sądownictwie. Przeanalizowała również program książęcej wizyty w naszym kraju.

 

„Kate i William zostali zaangażowani w rewizyjną politykę historyczną polskiego rządu. Odwiedzili były obóz koncentracyjny w Stutthoff, który powstał głównie z myślą o polskiej inteligencji, a nie znany powszechnie na świecie jako miejsce zagłady przede wszystkim Żydów Auschwitz-Birkenau.”

 

Melby skomentowała również, że będąc w Trójmieście para nie odwiedziła nowego Muzeum II Wojny Światowej. „Nowy rząd nie zdążył jeszcze zmienić ekspozycji na taką, która bardziej skupiłaby się na heroizmie Polaków niż na skutkach przedwojennego nacjonalizmu i antysemityzmu w Europie Środkowo-Wschodniej” – skomentowała.

 

Negatywnym komentarzom nie było końca. Autorka tekstu nie oszczędziła zarówno brytyjskiej pary, jak i Polski oraz obecnej sytuacji w kraju.

 

kd, źródło: onet


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany.