Aktualności Hot Sport Świat

CAŁA PRAWDA O POLICJI NA MUNDIALU – Jak naprawdę wygląda ich praca?

Przygotowania przed mundialem nie tylko przed piłkarzami, kibicami i kadrą trenerską, ale również przed polską policją. Jak będzie wyglądać praca polskich funkcjonariuszy w ten szczególny dla fanów piłki nożnej czas?

 

Jak zdradza portal RMF24 podczas organizacji mundialu naszym kibicom bezpieczeństwo zapewni również sześciu polskich policjantów. Jak zdradza portal policjanci są już na miejscu. 

Według szacunków na mecze w Rosji może wybrać się nawet 20 tysięcy Polaków. Wydano już pierwsze rozkazy w związku z pracą policji podczas mundialu. Jak wiadomo dwóch funkcjonariuszy jest na stałe przedzielonych  w centrum operacyjnym pod Moskwą. Pozostałych czterech oficerów zajmie się miejscem, w którym będzie grała kadra z Polski. Będą nie tylko chronić, ale również pomagać i służyć informacją. 

ZOBACZ: LEWANDOWSKI, PESZKO i SZCZĘSNY BAWIĄ się po meczu z Chile! Piłkarze postanowili… (FOTO)
Byliśmy gotowi wysłać więcej funkcjonariusz – nie zgodziła się strona rosyjska. To służby rosyjskie odpowiadają za bezpieczeństwo gości także polskich kibiców, choć policja rosyjska nie wystąpiła nawet o listę najgroźniejszych polskich kibiców – zdradza na łamach RMF zastępca komendanta głównego policji nadinp. Jan Lach.

Mecze już niebawem, w związku z tym, że część z nich odbędzie się przy polsko-rosyjskiej granicy to w naszym kraju policja również musi dodatkowo zadbać o bezpieczeństwo. W Polsce możemy spodziewać się wizyty kibiców z Anglii,  Belgii, Serbii i Szwajcarii, bo właśnie te drużyny grają w Kaliningradzie.

ZOBACZ: LEWANDOWSKI, PESZKO i SZCZĘSNY BAWIĄ się po meczu z Chile! Piłkarze postanowili… (FOTO)

źródło: rmf / fot.: pixabay / fb


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany.