Hot Kraj

PO chce odwołania Macierewicza

Poseł Jacek Żalek, wiceprzewodniczący klubu PiS, skomentował na antenie TOK FM zapowiadany przez polityków PO wniosek o wotum nieufności wobec Antoniego Macierewicza.

— To dowód na to, w jakiej rozpaczy jest PO. PO się nie spodziewała, że ten symbol wręcz, bo tak minister obrony narodowej był przedstawiany, jako przykład demonicznej twarzy obozu zjednoczonej prawicy, i nagle się okazuje, że ten minister odnosi ogromne sukcesy, o których nawet nie marzyli poprzednicy. Którzy twierdzili, że to jest w ogóle niemożliwe – powiedział poseł Żalek w radiu TOK FM.

Z kolei jak informuje portal wprost.pl, na zapowiedź złożenia wniosku o odwołanie ministra Macierewicza odpowiedział Bartłomiej Misiewicz, rzecznik Ministerstwa Obrony Narodowej.

— Mieliście państwo okazję zaobserwować skandal i działalność na szkodę nie tylko osoby ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza, ale działalność na szkodę bezpieczeństwa państwa polskiego – powiedział rzecznik MON.

Sprawę komentował także Grzegorz Schetyna, lider PO.

— Ta sprawa jest zbyt poważna, szef MON musi być bez żadnego oskarżenia, szczególnie w takim kontekście szczytu NATO. Nie ma odpowiedzi, dlatego żądamy debaty, składamy wniosek i będziemy o tym rozmawiać w Sejmie. Polska jest naszą wspólną wartością i chcemy być za nią odpowiedzialni. To przejaw naszej odpowiedzialności, nie nieodpowiedzialności, to odpowiedź na nieodpowiedzialną politykę PiS. Nie można rzeczy, które stawiają wiele znaków zapytania, zamiatać pod dywan – mówił podczas spotkania z dziennikarzami Grzegorz Schetyna.

Natalia W.