Kraj

Czarzasty: koniec Twojego Ruchu i Zjednoczonej Lewicy

Szef Sojuszu Lewicy Demokratycznej na pytanie dziennikarzy odnośnie powstania nowego ruchu lewicowego Inicjatywy Polskiej odpowiedział, że nowy projekt Barbary Nowackiej oznacza koniec istnienia Twojego Ruchu, jak i Zjednoczonej Lewicy.

W sobotę podczas konferencji prasowej liderka Zjednoczonej Lewicy Barbara Nowacka poinformowała o założeniu nowego stowarzyszenia lewicowego o nazwie Inicjatywa Polska.  – Nie próbujemy zjednoczyć żadnych partii, nie szykujemy się dziś do żadnych wyborów, szykujemy merytorycznie i programowo propozycję dla Polek i Polaków, by mieli nadzieję, że Polska może być państwem postępowym i nowoczesnym – mówiła Nowacka podczas konferencji prasowej.

Wśród zarządu stowarzyszenia znaleźli się obecni i byli politycy SLD i Twojego Ruchu m.in. Dariusz Joński (niedawno zrezygnował z funkcji rzecznika prasowego SLD), Andrzej Rozenek (byłby poseł Twojego Ruchu) oraz radny Poznania Tomasz Lewandowski (zapowiadał odejście z SLD i tworzenie nowego tworu lewicowego).

Powstanie nowego stowarzyszenia skomentował przewodniczący SLD Włodzimierz Czarzasty. Podkreślił, że każdy ma prawo do własnego drogi, choć podkreślił, że jest to koniec dwóch lewicowych tworów. – W sobotę nastąpił koniec dwóch inicjatyw politycznych – Twojego Ruchu, bo współprzewodnicząca Twojego Ruchu właśnie zajęła się nowym związkiem, tj. tworzeniem „Inicjatywy Polska”, no i koniec, również nie przez nas spowodowany, inicjatywy Zjednoczonej Lewicy – jednocześnie Czarzasty apelował, by nowe stowarzyszenie nie było skierowane przeciwko SLD czy Partii Razem.

Czarzasty zapowiedział, że nie będzie karał dyscyplinarnie członków SLD, którzy dołączyli lub dołączą do Inicjatywy Polskiej.

Źródło: onet.pl

JS