Hot Kraj Lifestyle Rozrywka

Często SIADASZ na DESCE w publicznej toalecie? UWAŻAJ, bo to NIEBEZPIECZNE!

Choć dzisiejsze toalety publiczne w niczym nie przypominają tych z okresu PRL, to nadal nie powinniśmy czuć się w nich zbyt pewni siebie. Z pozoru czysta deska klozetowa, poprzez bezpośredni kontakt z naszą skórą, może przyczynić się do rozprzestrzenienia wielu groźnych dla życia i zdrowia bakterii.

 

Dlaczego tak się dzieje? Powód jest bardzo prosty. Przez publiczne toalety naszych miast przewija się wiele różnych osób. O zakażenie nie trudno. Siadanie na desce, które jest dla nas wygodne, niekoniecznie będzie  dobre dla naszego organizmu. Nie wiemy czy przed nami z tego samego miejsca nie korzystała osoba chora, nosiciel bakterii. Powinniśmy więc rozważnie korzystać z pozoru lśniących miejskich szaletów, gdyż zdrowia nie da się kupić.

 

Względy bezpieczeństwa powinniśmy zachować również po „załatwieniu sprawy”. Jak twierdzą eksperci bardzo ważną czynnością jest opuszczenie deski przed spuszczeniem wody. Dlaczego powinniśmy o tym pamiętać tłumaczy dr Katarzyna Zacharczuk.

 

„Strumień wody, która spływa w toalecie, powoduje powstanie aerozolu – drobinki wody, które idą do góry, zanim osiądą na powierzchni, mogą przetrwać kilkadziesiąt minut. W tym czasie aerozol z drobnoustrojami możemy wdychać, a kiedy osiądą, znajdą się nie tylko na samej toalecie, ale i na powierzchni, która może być dotykana, a to łatwy sposób rozprzestrzeniania się bakterii”

 

Pamiętajmy również, aby przed wyjściem z toalety umyć ręce i zadbać o to by inni w kontakcie z nami mogli czuć się swobodnie. Te z pozoru błahe czynności pozwolą nam uniknąć wielu nieprzyjemnych chorób.

 

K.P źródła: interia.pl, youtube.com

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany.