związek
Lifestyle

Czy przy swoim partnerze usychasz zamiast rozkwitać? Oto jak rozpoznać PRZEMOCOWY ZWIĄZEK

Przemocowy związek to nie tylko bicie, „bo zupa była za słona„.To także przemoc psychiczna. Sprawdź, jak go rozpoznać i gdzie kończy się zwykła charakterność, a zaczyna nadużycie.

Toksycznym partnerem w związku może być zarówno mężczyzna, jak i kobieta. Nikt nie powinien godzić się na złe traktowanie.

 

Oto jak rozpoznać przemocowy związek:

1.Intensywność (potrzeba natychmiastowego zaskarbienia sobie Twojej rodziny i przyjaciół, przesadne deklaracje wybiegające w przyszłość, nachalne smsy, telefony i kontrolowanie co robisz i z kim)

2.Zazdrość ( złość, gdy rozmawiasz z płcią przeciwną, oskarżenia o zdradę, wypominanie, że za mało poświęcasz jemu/ jej czasu)

3 Kontrola (narzucanie stylu ubierania się, fryzury, mówienie co masz mówić i myśleć, przeszukiwanie Twoich osobistych rzeczy, telefonu Facebooka, śledzenie, nacisk na seks)

4.Izolacja ( odcinanie od rodziny i przyjaciół, stopniowe uzależnianie emocjonalne od swojej osoby)

5.Krytyka twojego wyglądu, np. nazywanie Cię grubą , drwiny.

6.Złość ( przemoc fizyczna, agresja, zastraszanie, groźby, szantaż).

 

ZOBACZ TEŻ:To zajmuje tylko chwilę. Prosty test, aby przekonać się czy Twój organizm jest…

 

Każdą relację, w której brak wzajemnego szacunku oraz zaufania powinno się jak najszybciej zakończyć. Osoba wobec, której przejawiane są akty przemocy psychicznej i agresji słownej jest w niebezpieczeństwie.

 

Źródło: witajslonce/ pixabay


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany.