Aktualności Hot Kraj

JEST DECYZJA ws. immunitetu posłanki Nowoczesnej – Kamili Gasiuk-Pihowicz.

Uchylenie immunitetu oraz wypłacenie zadośćuczynienia w postaci 100 tysięcy złotych przez posłankę Kamilę Gasiuk-Pihowicz (Nowoczesna) – taki wniosek złożył były minister skarbu Dawid Jackiewicz (PiS).

 

Jackiewicz domaga się nie tylko uchylenia immunitetu i zadośćuczynienia, ale również wytoczenia procesu przeciwko Kamili Gasiuk-Pihowicz, a to wszystko za sprawą jej skandalicznej wypowiedzi. 

 

Ja bym chciała przypomnieć Państwu kilka faktów. Dawid Jackiewicz – były minister skarbu w obecnym rządzie Beaty Szydło – w czasie poprzednich rządów PiS w 2006 r. brał udział w awanturze, która doprowadziła do śmierci bezdomnego człowieka. Polityk PiS wdał się z nim w szarpaninę, popchnął go, głowa tego bezdomnego człowieka roztrzaskała się o beton. A potem co zrobiła prokuratura Ziobry? Umorzyła sprawę partyjnego kolegi, mimo że po awanturze z nim zginął człowiek.

 

Zdaniem Jackiewicza to wypowiedź naruszyła godność byłego ministra skarbu i bezpośrednio naraziła go na stratę zaufania publicznego. Gasiuk-Pihowicz twierdzi, że w swojej wypowiedzi nie obwiniła Jackiewicza za śmierć bezdomnego. 

 

Finalnie komisja sejmowa regulaminowa i spraw poselskich zarekomendowała Sejmowi uchylenie Gasiuk-Pihowicz immunitetu, ponadto udzielono też zgody na pociągnięcie posłanki do odpowiedzialności cywilnej.

 

źródło: twitter / tvn24 

fot.: wikipedia

kg


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany.