denis urubko
Aktualności Hot Kraj Świat

Z Denisem Urubko NADAL NIE MA KONTAKTU. Bielecki wyznaje: ,,Martwię się o niego bardzo”

Denis Urubko zdecydował się na samodzielną wyprawę – chce zdobyć szczyt. Nie powiadomił o tym kierownictwa wyprawy – nawet nie chciał z nim o tym rozmawiać. 

 

Denis Urubko zdecydował się na samodzielne zdobycie szczytu K2 – bez wsparcia i bez zgody kierownika. Urubko należy do narodowej, zimowej wyprawy ma K2, którą zorganizowała Polska, mimo to teraz działa samodzielnie. Jak wiadomo w drogę wyruszył w sobotę, tuż po śniadaniu. Kierownik wyprawy Krzysztof Wielicki poinformował  – W dniu dzisiejszym, oprócz standardowych wyjść aklimatyzacyjnych, Denis Urubko samodzielnie, bez poinformowania kierownictwa wyprawy, wyruszył z bazy by podjąć próbę wejścia na szczyt K2 przed końcem lutego – czytamy na rmf24.

Adam Bielecki postanowił skomentować sprawę na Twitterze: 

„Denis prawdopodobnie idzie dzisiaj do C3. Martwię się o niego bardzo. Proponował wspólne wyjście ale sugerowałem by lepiej wypocząć i poczekać na sensowną pogodę. Poszedł sam. My tymczasem robimy swoje. Bedro i Kaczek zakładają C2 a Artur i Chmielu doszli właśnie do C1.”

Rzecznik wyprawy na K2 Janusz Mejer podczas rozmowy z telewizją TVP Info mówił – Denis nie informując właściwie nikogo i nie pytając kierownika wyprawy, Krzysztofa Wielickiego, opuścił dzisiaj po śniadaniu bazę i poszedł w kierunku szczytu. Minął pierwszy obóz i powinien spać dzisiaj w obozie drugim.

 

[ZOBACZ: Sąsiedzi Revol, wiedzą co wtedy stało się na NANGA PARBAT – Dziennikarze z Polski w Saou]

 

 

źródło: TVP/rmf24/twitter

fot.: facebook

kg


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany.