Świat

DIRTY DANCING! Rodzinna AWANTURA o KURTKĘ Patrick’a Swayze!

Patrick Swayze miał 57 lat, kiedy zmarł na raka trzustki w 2009 roku. Słynną, czarną, skórzaną kurtkę nosił w 1987 roku, gdy grał w kultowym filmie Dirty Dancing.

 

Dom aukcyjny Julien’s Auctions z Los Angeles wystawił na sprzedaż kilka pamiątek ze tego filmu  – i to pomimo sprzeciwu rodziny aktora!

 

Lisa Niemi – wdowa po Patrick’u – w 2014 ponownie wyszła za mąż (tym razem za jubilera Alberta DePrisco). Zdecydowała się sprzedać przedmioty należące do Swayze, gdy wyprowadziła się z ich ranczo w New Mexico, gdzie mieszkali przez 30 lat. Podobno doradził jej to psycholog, twierdząc, że będzie to dobre dla jej zdrowia.  Mimo to Lisa stwierdziła, że „ma mieszane uczucia” na temat aukcji.

 

Za to sprzedaży wyraźnie sprzeciwiła się siostrzenica aktora –  Danielle Swayze – która wezwała do odwołania aukcji twierdząc, że przedmioty powinny zostać w rodzinie. Uznała, że cała sytuacja to policzek w twarz:

 

„To było rodzinne dziedzictwo. To jest policzek w twarz, że ona [Lisa Niemi] sprzedaje te cenne wspomnienia”

 

Mimo sprzeciwu Danielle i petycji, którą on-line podpisało 1500 osób, aukcja się odbyła i kurtkę sprzedano za ogromną sumę. Zakupiono ją za aż 48 260 funtów! Julien’s Auctions deklaruje przekazanie części wpływów dla organizacji zajmującej się przeciwdziałaniem rakowi trzustki (Pancreatic Cancer Action Network)

 

ms, theguardian

 

 


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany.