Hot Kraj Rozrywka Świat

Tak DROGO nie było od dawna! SZALONE CENY w POLSKICH sklepach!

Po wzroście cen masła szykują się wyższe ceny, niezwykle popularnych u nas jabłek. Ma to związek z wiosennymi przymrozkami. Wiele sadów jabłoniowych i gruszowych z okolic tzw zagłębia sadowniczego (Warka, Grójec) zanotowało ogromne straty. W kraju najbardziej ucierpiały w tym roku stare odmiany, takie jak Lobo, Cortland czy Idared.

 

Prognozy tegorocznych zbiorów jabłek mówią, że sadownicy zebrali milion ton owoców mniej niż w zeszłym roku. Ma to swoje odzwierciedlenie w cenach. W ofercie hurtowej Rynku w Broniszach, koszt skrzynki 15 kg soczystego owocu waha się od 30 zł do 45 zł. Za kilogram jabłek trzeba więc zapłacić od 2 zł do 3 zł. Ceny przebiły te z ubiegłego roku aż o połowę! Musimy się liczyć z tym, że w sklepach zapłacimy jeszcze więcej.

 

Niemal rok tomu polscy sadownicy walczyli o przetrwanie na rynku. Walczyli o rekompensaty od rządu za brak możliwości sprzedaży jabłek w Rosji. Ceny owocu wynosiły zaledwie 20 gr za kilogram przy trzykrotnie wyższym koszcie produkcji. W tym roku sytuacja diametralnie się odwróciła i ucierpią konsumenci.

 

K.P źródła: wp.pl

 

 

 

 

 

 


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany.