Eliminacje Euro 2020: Polacy wygrywają z Łotwą po hattricku Lewandowskiego!

W swoim siódmym spotkaniu w ramach eliminacji do Euro 2020 reprezentacja Polski pokonała w Rydze Łotwę 3:0.

Polacy przystąpili do czwartkowego spotkania w roli zdecydowanego faworyta. W sześciu dotychczasowych pojedynkach nasza drużyna zanotowała cztery zwycięstwa, jeden remis oraz jedną porażkę. Konfrontacja z Łotwą miała być dopełnieniem formalności i… tak też się stało.

Biało-czerwoni rozpoczęli w składzie: Szczęsny – Kędziora, Glik, Bednarek, Rybus, Szymański, Klich, Krychowiak, Grosicki, Zieliński, Lewandowski. Od samego początku pojedynku  podopieczni trenera Jerzego Brzęczka byli stroną dominującą. Już w 9. minucie wynik meczu otworzył Robert Lewandowski, który wykorzystał znakomite podanie Sebastiana Szymańskiego. Zaledwie trzy minuty później „Lewy” ponownie trafił do bramki rywali, a asystę zaliczył Kamil Grosicki. Z czasem gra nieco się uspokoiła i w pierwszej części spotkania kibice nie zobaczyli już gola. Na przerwę Polacy schodzili prowadząc 2:0.

Po zmianie stron inicjatywa w dalszym ciągu należała do naszych reprezentantów. Na trzecie trafienie trzeba było jednak poczekać do 76. minuty. Po raz kolejny na listę strzelców wpisał się wówczas Lewandowski, który zaliczył tym samym hattricka. Gol numer trzy był jednak dość przypadkowy. Kamil Grosicki nieczysto trafił w piłkę, a ta – zamiast w kierunku bramki – wpadła wprost pod nogi napastnika Bayernu Monachium. Ostatecznie Polska pokonała Łotwę 3:0.

Kolejne spotkanie w ramach eliminacji do Euro 2020 biało-czerwoni rozegrają w niedzielę, 13 października. Rywalem Polaków będzie Macedonia Północna. Początek meczu o godzinie 20:45.