Eliminacje Euro 2020: Polska – Łotwa. Gdzie obejrzeć w TV?

Reprezentacja Polski w piłce nożnej rozegra dziś swoje siódme spotkanie w ramach eliminacji do EURO 2020. W Rydze nasz zespół zmierzy się z Łotwą.

 

Polacy są liderem grupy G. W dotychczasowych meczach Lewandowski i spółka pokonali Austrię, Łotwę, Macedonię Północną oraz Izrael. Ponadto zremisowali z Austrią oraz przegrali ze Słowenią.

Do czwartkowego spotkania z Łotwą biało-czerwoni przystępują w roli faworyta. Jednak jak pokazał pierwszy pojedynek rywala nie można lekceważyć. 24 marca tego roku nasza drużyna zmierzyła się z Łotwą na Stadionie Narodowym. Podopieczni trenera Jerzego Brzęczka odnieśli zwycięstwo 2:0, ale obie bramki wpadły dopiero w końcówce spotkania. Trafiali Robert Lewandowski oraz Kamil Glik.

Mecz Polska – Łotwa zostanie rozegrany na kameralnym stadionie w Rydze. Obiekt może pomieścić nieco ponad 10 tysięcy widzów. Na trybunach może się pojawić nawet 3 tysiące kibiców z Polski.

Spotkanie Łotwy z Polską w ramach eliminacji do Euro 2020 będzie można obejrzeć w telewizji. Bezpośrednią transmisję z tego wydarzenia przeprowadzą TVP1, TVP Sport, a także Polsat Sport. Początek o godzinie 20:30.

Przypomnijmy, że Mistrzostwa Europy 2020 w piłce nożnej odbędą się w dniach od 12 czerwca do 12 lipca 2020 roku. Spotkania zostaną rozegrane w 12 miastach w 12 różnych krajach. Tytułu mistrza Europy bronić będzie reprezentacja Portugalii. Warto dodać, że po raz pierwszy w historii rozgrywek użyty zostanie VAR, czyli system wideoweryfikacji. Ma on na celu zapobieganie potencjalnym błędom popełnianym przez sędziów.