Hot Kraj

EWAKUACJA Sądu Okręgowego w Koszalinie. 11 osób trafiło do szpitala

Około 180 osób ewakuowano z Sądu Okręgowego w Koszalinie. Przesyłkę otworzono w budynku sądu przed godz. 9.30. W środku znajdował się biały proszek oraz kartka z informacją, że w innych przesyłkach mogą się znajdować materiały wybuchowe.

„Zdecydowaliśmy o ewakuacji wszystkich pracowników sądu oraz o zablokowaniu drogi dojazdowej do budynku” – powiedziała Beata Gałka z Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie. Jak dodała, teren zabezpieczają funkcjonariusze. Na miejscu są także inspektor sanitarny, straż pożarna oraz pogotowie gazowe i energetyczne.

„W związku z tym, że w paczce znajdowała się informacja, że jest to materiał wybuchowy, naszym priorytetem jest, żeby sprawdzić czy faktycznie ten materiał wybuchowy jest i czy istnieje jakiekolwiek zagrożenie. Oczekujemy na przyjazd specjalistycznej grupy saperów ze Szczecina”.

Jak wyjaśniła, dopiero po czynnościach przeprowadzonych przez saperów, proszek znajdujący się w przesyłce zostanie zabezpieczony i oddany do analizy laboratoryjnej.

Zgodnie z decyzją pracowników stacji sanitarno-epidemiologicznej, 11 osób, które miały kontakt z przesyłką i proszkiem, zostało przewiezionych profilaktycznie na oddział zakaźny Szpitala Wojewódzkiego w Koszalinie.

PAP


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany.