Na Facebook’u krąży wirus! ŁATWO SIĘ NABRAĆ! Wiadomość wkurza na maxa, a gdy w nią wejdziesz…

Na Facebook’u i innych internetowych komunikatorach krąży wirus. Ostrzegamy, jak nie dać się nabrać! 

 

Sposobów na kradzież danych i instalację złośliwego oprogramowania na nasz komputer, tablet lub telefon jest dosłownie tysiące, ale hakerzy nadal wybierają ten najprostszy, wysyłając link z aktywacją wirusa. Nie wystarczy sam link, wysłany za pomocą Facebook’a, jednego ze znajomych. Prawdopodobieństwo wejścia w jakikolwiek adres www jest niewielkie, dlatego hakerzy wymyślają coraz to ciekawe powody, by zachęcić nas do kliknięcia w dany link. Po 90% kodach rabatowych do popularnych sklepów, niesamowitych informacjach i plotkach przyszła pora na wiadomość, która w pierwszej chwili może doprowadzić nas do szału. Zdenerwowani użytkownicy klikają bez namysłu w link, a na ich urządzenia momentalnie wkrada się wirus. Co to za wiadomość?

hej pisze do Ciebie w sprawie bo ktos tutaj: http://0p4q.1ij.info/ chyba chamsko przerobil i dziwnie podpisal twoje zdjecie i wrzucil je, zglos to najlepiej adminowi fb

Ostrzegamy i przypominamy, że to nie pierwsza i zapewne nie ostatnia tego typu akcja, przez którą możemy sobie nieźle zaszkodzić.

 

fot.: pixabay

kg