FACEBOOK
Aktualności Hot Kraj Świat

UWAGA: Podatek od Facebook’a! Nowe plany POLSKIEGO FISKUSA – już piszą projekt!

Podatek od Facebook’a, Google, Amazon i innych wielkich światowych gigantów? Analitycy europejscy myślą, a tymczasem polski fiskus pisze już własny projekt.

 

Europa w tyle, bo polski fiskus już zaczął ”skrobać” nową ustawę w sprawie opodatkowania światowych gigantów. 

Pracujemy nad naszym projektem, ale zanim go upublicznimy, chcemy zapoznać się z kierunkiem proponowanym przez Brukselę. Jeżeli tempo prac nad projektem w UE będzie niezadowalające, nie wykluczam, że wprowadzimy rozwiązanie krajowe przed unijnym – zapowiada w rozmowie z „Dziennikiem Gazetą Prawną” Filip Majdowski, pełniący funkcję wicedyrektora departamentu systemu podatkowego w Ministerstwie Finansów.

 

Komisja Europejska ma opublikować efekty swojej pracy już 21 czerwca tego roku, mimo że konkretne rozwiązania mogą być rozważane nawet przez najbliższe 2 lata. Problem w całej tej sprawie może stanowić sformowanie przepisów. 

Jak ma wyglądać podatek?

Najprawdopodobniej podatek obejmie transakcje dokonane na łamach Facebook’a, a jego wartość ma być uzależniona od wartości transakcji – wynagrodzenia brutto za dostarczone usługi o charakterze cyfrowym.  Szacowana wartość procentowa podatku wynosi od 1 do 5 %.

[ZOBACZ: 14 MILIONÓW POLAKÓW JEST ŚLEDZONYCH PRZEZ SMARFONY! Wiedzą co jemy i co oglądamy, wiedzą gdzie dokładnie się znajdujemy! PEŁNA INWIGILACJA]

 

źródło: Dziennik.pl

fot.: pixabay

kg


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany.