Aktualności Kraj Rozrywka

Gwiazda DISCO POLO dostała wyliczenie z ZUS-u. ZOBACZ, ile dostanie emerytury

Na temat składek do ZUS-u, ciężko jest powiedzieć cokolwiek dobrego. Przeciętny Polak, odkłada pieniądze całe życie, żeby na końcu dostać emeryturę, która nie starcza praktycznie na nic. O swoim wyliczeniu, poinformował publicznie gwiazdor disco polo, lider Bayer Full, Sławomir Świerzyński.

„Wolałbym co miesiąc przelewać tę kwotę na konto oszczędnościowe” – mówi o swojej składce na ZUS. Gwiazda disco polo, nie kryje swojego oburzenia.

Dostałem pisemko, w którym ZUS po 37 latach płacenia wymaganych stawek gwarantuje mi 386 zł emerytury. Nie mogłem w to uwierzyć. Według ustawy, jeśli nie osiągam 700 złotych, to i tak je dostanę, co nie zmienia faktu, że państwo robi sobie z nas żarty

opowiada Świerzyński.

Sam lider zespołu Bayer Full, mówi, że nie narzeka na swoją sytuację finansową, lecz jeżeli sędziemu daje się 12 tysięcy emerytury, a on sam dostaje niecałe 400 złotych, to znaczy, że coś jest nie tak. Świerzyński przez wiele lat występował na chińskiej estradzie, gdzie zrobił furorę, śpiewając w tamtejszym języku m.in.: „Majteczki w kropeczki”. Dodaje, że będzie śpiewał tak długo, na ile pozwoli mu zdrowie.

Źródło: Fakt

Fot. Youtube


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany.