oświadczenie
Hot Świat

Harry i Meghan WYCOFUJĄ się z rodziny królewskiej! Jest oświadczenie!

Książe Harry i księżna Meghan wycofują się z rodziny królewskiej. Wydali w tej sprawie specjalne oświadczenie.

Księżna Meghan Markle i książę Harry są małżeństwem od 19 maja 2018 roku. Prawie rok po ślubie, 6 maja 2019 roku, na świat przyszło pierwsze dziecko książęcej pary – Archie Harrison. Po narodzinach dziecka książę Harry i Meghan Markle zdecydowali się aby nie pokazywać syna poddanym. Nie zapozowali także w oficjalnej sesji, która stanowi tradycję rodziny królewskiej po narodzinach potomka. Chrzest chłopca też nie był tradycyjny, rodzice zdecydowali się kameralną ceremonię w gronie najbliższych bez obecności dziennikarzy. Wiele osób może to zdziwić, ale Harry i Meghan zdecydowali, że Archie nie będzie nosił tytułów szlacheckich. 8 stycznia 2020 roku Meghan Markle i książę Harry wydali na Instagramie oficjalne oświadczenie. Zdradzili w nim, że podjęli decyzję o odejściu z rodziny królewskiej:

 

ZOBACZ TAKŻE: Martyniuk w serialu Netflixa!? „To będzie hit”!

 

,,Po wielu miesiącach refleksji i dyskusji postanowiliśmy w tym roku dokonać zmian, zaczynając od pełnienia nowej, progresywnej roli w tej instytucji. Zamierzamy wycofać się jako „starsi” członkowie rodziny królewskiej i starać się o niezależność finansową, przy jednoczesnym dalszym wspieraniu Jej Królewskiej Mości Królowej. Czujemy się przez Was zachęceni, w szczególnie w ostatnich latach, do dokonania tej zmiany i jesteśmy na to gotowi.” – czytamy we wpisie

 

,,Planujemy teraz podzielić czas między Wielką Brytanią a Ameryką Północną, nadal szanując nasze obowiązki wobec Królowej, Wspólnoty Narodów i naszych patronatów. To pozwoli nam wychować syna z uznaniem dla królewskiej tradycji, w której się urodził, a jednocześnie zapewni naszej rodzinie przestrzeń do skupienia się na następnym rozdziale, w tym na uruchomieniu naszej nowej organizacji charytatywnej.”

 

,,Z niecierpliwością oczekujemy na ujawnienie szczegółów tego ekscytującego kroku we właściwym czasie, ponieważ nadal współpracujemy z Jej Wysokością Królową, Księciem Walii, Księciem Cambridge (…). Do tego czasu proszę przyjąć nasze najserdeczniejsze podziękowania za nieustające wsparcie. Książę i księżna Sussexu ” 

 

Pałac Buckingham wydał inne oświadczenie. Przedstawiciele rodziny królewskiej poinformowali w nim, że „dyskusje z księciem i księżną Sussex są na wczesnym etapie”.  Czy Książe Harry i Książe Meghan odejdą z rodziny królewskiej? Tego dowiemy się w najbliższym czasie.

 

 

 

fot. instagram 


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany.