Hot Lifestyle Świat

HIT 2017. Owoc o niezwykłym kolorze i smaku już jest na rynku. Tu dowiesz się jak powstał.

Jeden z amerykańskich koncernów spożywczych wypuścił do sprzedaży ananasy o dość nietypowym kolorze, dzięki któremu mogą się one stać hitem roku 2017. Dodatkowo owoce posiadają niezwykłe właściwości zdrowotne. Naukowcy twierdzą, że mogą nawet pomóc w walce z rakiem. Co powiecie na różowego ananasa?

 

Różowy ananas w 2017 roku został zatwierdzony przez Agencję Żywności i Leków, czyli amerykańską instytucję rządową zajmującą się głównie kontrolą żywności, leków, suplementów i kosmetyków. Stworzyła go firma Del Monte. Owoc jest genetycznie modyfikowany.

 

Skąd taki kolor ananasa?  „Rosé ananas” swoją różowość zawdzięcza likopenowi, jest to organiczny związek chemiczny z grupy karotenów, który naturalnie występuje m.in. w arbuzach i pomidorach. Według naukowców ma on bardzo silne działanie antynowotworowe.

Owoc powstał nie tylko po to, aby urozmaicić wizualnie nasze talerze, ale także, by rozpieścić kubki smakowe. Różowy ananas jest bardzo słodki, zatem to idealny wybór dla każdego kto lubi słodkości.

Źródło WP

MM


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany.