Hot Kraj

Jacek Kurski ”UCIEKŁ DO LASU”? FAKT KONTRA TVP (TVP o wypadku prezesa Telewizji Polskiej)

Wypadki chodzą po ludziach, ale o tym wypadku, jak na niegroźną stłuczkę, było wyjątkowo głośno.

 

Od pewnego czasu widoczna jest w mediach zacięta walka informacjami między Faktem, a TVP. Tym razem, kiedy doszło do wypadku, z udziałem prezesa Telewizji Polskiej Jackiem Kurskim, nie mogło być inaczej. Fakt jedno, a TVP drugie.

 

Dla przypomnienia: w poniedziałek doszło do zdarzenia drogowego z wracającym z Opola prezesem TVP Jackiem Kurski. Według Faktu wypadek miał miejsce w poniedziałek około godziny 14.00, gdy Jacek Kurski wracał (na miejscu pasażera) z opolskiego festiwalu. Zdaniem informatora stłuczka miała miejsce na drodze Opole-Kluczbork, a doszło do niej, ponieważ kierowca samochodu TVP wykonał manewr zawracania, nie włączając wcześniej kierunkowskazu. W tym samym czasie samochód telewizji był prawidłowo wyprzedzany przez Opla Astrę, który na skutek zdarzenia wpadł do rowu. Według Faktu, po zdarzeniu, prezes Telewizji Polskiej oddalił się z miejsca wypadku i ”uciekł do lasu”. 

 

TVP ma nieco inną wersję wydarzeń. Zdaniem telewizji auto wykonywało prawidłowy manewr, a Kurski nie oddalił się z miejsca wypadku. W związku ze zdarzeniem Telewizja Polska wydała oświadczenie, według którego Fakt podał „liczne nieprawdziwe i zmanipulowane informacje, dotyczące kolizji z udziałem auta służbowego”.

 

Nieprawdziwa jest informacja, że auto służbowe nie miało włączonego kierunkowskazu podczas wykonywania manewru skrętu w lewo. Auto TVP z włączonym lewym kierunkowskazem wykonywało prawidłowy manewr skrętu. W tym momencie doszło do kolizji z samochodem, który chciał wyprzedzić pojazd telewizji – wyjaśniła TVP. – Nieprawdziwa jest również informacja, że Prezes TVP oddalił się z miejsca zdarzenia. Prezes Jacek Kurski zszedł na pobocze, gdzie oczekiwał na auto zastępcze, co mogą potwierdzić świadkowie zdarzenia – czytamy w oświadczeniu. 

 

Pytanie, zatem kto ma rację i czyje informacje są i nie są prawdziwe.

 

źródło: centruminformacji.tvp.pl/ Fakt

fot.: twitter

kg


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany.