brytyjska
Hot Świat

JEST DECYZJA w sprawie BREXITU! Brytyjski parlament…

Brytyjska Izba Gmin poparła w głosowaniu, które odbyło się w czwartek, projekt ustawy o porozumieniu w sprawie wystąpienia z UE. 

Wszystko wskazuje na to, że Wielka Brytania opuści Unię Europejską 31 stycznia 2020 r. Nie oznacza to jednak dokończenia brexitu. Proces potrwa co najmniej kolejnych 11 miesięcy. Brytyjska Izba Gmin poparła w głosowaniu, które odbyło się w czwartek, projekt ustawy o porozumieniu w sprawie wystąpienia z UE.  Przyjęcie te jest niezbędne do uporządkowanego wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Za przyjęciem ustawy Zagłosowało 330 posłów natomiast przeciw było 231. To jednak nie koniec głosowań w brytyjskim parlamencie. Projekt ustawy trafi teraz do Izby Lordów a następnie do Izby Gmin. Izba Lordów będzie mogła wprowadzić ewentualnie poprawki, a Izba Gmin będzie mogła je odrzucić.

ZOBACZ TAKŻE: Zakaz handlu w 2020 obejmie ŻABKI?! PIP chce ZAOSTRZYĆ przepisy!

 

Zjednoczone Królestwo opuści Unię Europejską pod koniec miesiąca. Wtedy też rozpocznie się niemal roczny okres przejściowy oraz druga, bardziej skomplikowana  faza negocjacji z Unią, tym razem dotycząca przyszłych stosunków między Londynem, a UE. Głosowanie w Parlamencie Europejskim nad przyjęciem umowy odbędzie się 29 stycznia. Ustawa ma dać prawnie obowiązującą moc politycznym uzgodnieniom zawartym w umowie z UE, wynegocjowanej w połowie października zeszłego roku. Umowa uchyla ustawę, na mocy której Wielka Brytania weszła przed laty do Europejskiej Wspólnoty Gospodarczej i przywraca jej obowiązywanie do końca okresu przejściowego.

 

fot. unsplash

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany.