Aktualności Hot Kraj

Już niedługo na stacji Orlen kupisz… MIĘSO, BUTY, BIŻUTERIĘ a może nawet PRALKĘ! SPRAWDŹ jak koncern szykuje się do planowanego ZAKAZU HANDLU W NIEDZIELĘ!

Stacje paliw niewątpliwie skorzystają na wprowadzeniu zakazu handlu w niedzielę. Ich usługi nie zostały objęte zakazem. Co za tym idzie,  jeśli ustawa przejdzie w sejmie bez poprawek mogą liczyć na korzyści z niej wynikające. 

 

Nad projektem ustawy pracuje sejmowa podkomisja. Jeśli zapisy wejdą w życie to od 1 marca sklepy będą otwarte w tylko w dwie niedziele w miesiącu – pierwszą i ostatnią. Zapewne skorzystają na tym krajowe firmy paliwowe – PKN Orlen i Lotos, które mają odpowiednio pierwsze oraz trzecie miejsce na krajowym rynku, pod względem liczby stacji.

 

Orlen najwyraźniej jest przekonany, że ustawa przejdzie przez parlament, ponieważ już przygotowuje się do sporych zmian. Na 2 lutego spółka zaplanowała walne zgromadzenie akcjonariuszy, podczas którego rozpatrywane będzie rozszerzenie profilu działalności firmy. Jak podaje portal money.pl stacja planuje zajmować się w przyszłości m.in. sprzedażą hurtową mięsa i wędlin, alkoholi, napojów bezalkoholowych, wyrobów cukierniczych, a nawet sprzętu RTV i AGD, obuwia i biżuterii. 

 

Koncern dysponuje siecią 1758 stacji paliw w całej Polsce. Na 150 z nich działają już sklepy własne O!Shop. Kupowanie na stacji paliw napojów, alkoholi i przekąsek zupełnie nie dziwi. Pomimo, że ceny są zdecydowanie wyższe, ludzie skłaniają się do drobnych zakupów na stacji. Każdy z nas przywykł również do tego, że na stacji możemy kupić drobną przekąskę czy prasę. Ale ciężko wyobrazić sobie robienie tam zakupów odzieżowych! Może Orleny rozrosną się do powierzchni wielkich supermarketów i będziemy tam robić zakupy jak w Tesco czy Biedronce? 

 

źródło: money.pl

źródło zdjęcia: Facebook

 


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany.