Aktualności Hot

Koniec z PUNKTAMI KARNYMI? Przeczytaj jaka DOBRA ZMIANA czeka kierowców?!

24 punkty karne były zmorą każdego kierowcy. Po przekroczeniu tej nieszczęśliwej liczby, można było pożegnać się z uprawnieniami na czas odbycia ponownego egzaminu. Do tego spekulacje, że o wiele trudniej zdać egzamin, podchodząc do niego po raz drugi. Ta przerażająca wizja to już przeszłość.

Po 4 czerwca 2018 ogromne zmiany. Koniec stresu z podchodzeniem do powtórnego egzaminu. Przekroczenie magicznej 24 już nie będzie takie straszne?

Przede wszystkim kierowcy  nie będą musieli od razu oddawać prawa jazdy. W takiej sytuacji zostaną skierowani na kurs edukacyjny dotyczący bezpieczeństwa ruchu drogowego. Warsztaty z tego zakresu będą organizowane w wojewódzkich ośrodkach ruchu drogowego. Koszty kursu poniesie oczywiście osoba ukarana.

Wszystko w odpowiednich ramach czasowych. Po otrzymaniu skierowania kierowca będzie miał miesiąc, na rozpoczęcie i zakończenie zajęć. Następnie 6 tygodni na przedłożenie zaświadczenia o ukończeniu kursu. Jeśli terminy nie zostaną dochowane, kierowca pożegna się z możliwością prowadzenia auta.

Zmiany nie oznaczają jednak, że to koniec ery zatrzymywania prawa jazdy za punkty. Jeśli w ciągu 5 kolejnych lat kierowca po raz drugi przekroczy nieszczęśliwą liczbę 24, uprawnienia zostaną zatrzymane. Kierowca będzie musiał starać się o uprawnienia do prowadzenia pojazdów od nowa.

Na pierwszy rzut oka warunki korzystne,  a jak będzie w rzeczywistości? Czy warsztaty będą łatwe do zaliczenia? Jaki zakres materiału będą obejmowały? O tym wszystkim przekonamy się w połowie tego roku.

źródło: wmeritum.pl, youtube.com


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany.