Aktualności Hot Kraj Świat

Kolejna PODPISANA UMOWA POLSKI Z UKRAINĄ. Solidarność z Ukrainą w każdym aspekcie?

Prawo i Sprawiedliwość i kolejna umowa podpisana przez władze Polski i Ukrainy – media mówią o sukcesie rządzących.

 

Przymyśl – to właśnie w tym mieście podsiano memorandum w sprawie budowy trasy Via Carpatia. Podpis złożyli: polski minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk z Prawa i Sprawiedliwości oraz pełniący tą funkcję na Ukrainie – Wołodymyr Omeljan. Celem budowy drogi jest poprawa sieci transportowych Polski.

 

„To memorandum to potwierdzenie wsparcia ze strony partnera naszego wielkiego projektu, jakim jest budowa Via Carpatia. To projekt życia państw regionu Europy Środkowo-Wschodniej, tych regionów, które będą korzystały z dobrodziejstwa tegoż projektu” – stwierdził Adamczyk.

 

„To jest niezmiernie ważne i to jest nasz cel, bo to daje szanse na realizację tego projektu, który połączy Bałtyk z Morzem Egejskim i poprzez odnogi z Adriatykiem i Morzem Czarnym. Via Carpatia połączy nasze regiony i da im nadzieję na dynamiczny rozwój gospodarczy” – dodał.

 

 Via Carpatia ma przebiegać przez Polskę, Litwę, Słowację, Węgry, Rumunię, Bułgarię, Grecję i dochodzić aż do Morza Egejskiego. Dokument podpisano w obecności marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego i przewodniczącego Rady Najwyższej Ukrainy.

 

źródło: businessinsider

fot.: pixabay

kg


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany.