Aktualności Hot

Koniec abonamentu RTV?! Szef Rady Mediów Narodowych zapowiada, że w 2019 ta opłata przejdzie do historii! Mydlenie oczu czy rzetelna OBIETNICA?

To już oficjalna informacja! Krzysztof Czabański – Szef Rady Mediów Narodowych poinformował, że od 2019 abonament RTV przejdzie do historii. Teoretycznie nikt nie będzie musiał płacić rachunku z własnego portfela, zapłacimy za to jednak wspólnie, z budżetu państwa. 

 

Krzysztof Czabański przypomniał, że abonament obowiązuje jeszcze w roku 2018 r. „To jest obowiązujące prawo i każdy powinien go przestrzegać i tu nie radziłbym nikomu robić uników” – podkreślił.

 

Obecnie każda osoba, która ma w domu telewizor powinna płacić abonament 22,70 zł, natomiast właściciel radia 7 zł miesięcznie.

 

Budżet państwa będzie musiał zapłacić nawet 3 mld złotych na finansowanie mediów.  Poza finansowaniem, istotna jest również dostępność oferty programowej TVP. Prezes Jacek Kurski zapowiadał w sierpniu, że chciałby aby Zimowe Igrzyska Olimpijskie, które odbędą się za rok można było oglądać za darmo. Czy tak się stanie? Czy to tylko mydlenie oczu?

 

 

źródło: sejm.gov.pl

źródło zdjęcia: pixabay.com


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany.