Aktualności Hot Kraj

Koniec MdM-u! Co Polacy dostaną w zamian? Na czym polega nowy rządowy program?

Koniec programu MdM, pytanie tylko: co Polacy dostaną w zamian? Mieszkanie Plus – nowy program rządowy, którego celem jest pomoc Polakom, którzy chcą kupić lub wynająć mieszkanie. Na czym on dokładnie polega?

 

Celem programu Mieszkanie Plus jest pomoc Polakom, którzy chcą kupić lub wynająć mieszkanie, ale w pierwszej kolejności ma pomóc tym, którzy chcą ubiegać się o kredyt hipoteczny na zasadach rynkowych.

 

W przeciwieństwie do programu Mieszkanie dla Młodych, obwarowanego kryterium wiekowym (do 30 roku życia), program Mieszkanie Plus kieruje swoją pomoc do szerszego grona odbiorców. Adresatami są głównie Polacy, którzy nie mają możliwości zakupu własnego mieszkania, a zarazem skorzystania z lokalów komunalnych. Według ekspertów w takiej właśnie sytuacji znajduje się około 40% Polaków. 

 

Nowy program zakłada nie tylko zakup mieszkań, ale również wsparcie budownictwa społecznego i spółdzielczego oraz tworzenie Indywidualnych Kont Mieszkaniowych, działających na zasadzie dawnych ,,książeczek mieszkaniowych”, które będą regularnie premiowane przez rząd.

 

Program obniży cenę wynajmu, a dopłacenie niewielkiej kwoty – około 20% ceny czynszu, będzie umożliwiało wykup wynajmowanego mieszkania po 20-25 latach. 

 

 

źródło: mieszkanieplus.org.pl

fot.:

kg

 


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany.