KONIEC z porannymi LEKCJAMI w szkołach? Wyspani uczniowie to podstawa!

Chyba nikt nie lubi rano wstawać, a zwłaszcza do szkoły. Moda na zdrowy styl życia ogarnia cały świat, a najnowsze badania zachodnich naukowców mówią same za siebie.

 

Najnowsze wyniki badań kanadyjskich naukowców zostały potwierdzone przez amerykanów i mówią jedno – koniec z porannymi lekcjami w szkołach. Odkryto, że wczesne wstawanie zwiększa ryzyko depresji i stanów lękowych. Kto jak kto, ale badacze ze Stanów Zjednoczonych to dość konkretny autorytet, kimkolwiek by nie byli i czegokolwiek by nie odkryli.

 

Amerykanie niemal całkowicie potwierdzili hipotezę Kanadyjczyków. Okazuje się, że niewyspani nastolatkowie są podatni na depresję i stany lękowe, co może zaważyć na ich wykształceniu. Dobry sen to dobry dzień, za czym idą dobre stopnie, czyli dobra przyszłość, a o to należy dbać już od pierwszych lat życia. 

 

Zdaniem ekspertów lekcji nie należy zaczynać wcześniej niż 8.30 i choć dla wielu z nas wstawanie na tą godzinę to katorga, to jednak niewątpliwie lepiej brzmi w pół do dziewiątej niż siódma, a w wielu szkołach to właśnie o tej rozpoczyna się pierwsza lekcja. 

 

 

Pytanie tylko, czy badania przekonają ministrów odpowiedzialnych za szkolne reformy. 

 

Źródło: Rochester Universityf

fot.: pixabay

kg