Aktualności Hot

KONIEC z prowizjami za wypłacanie pieniędzy z bankomatów! Będziesz mógł założyć konto w banku i korzystać z niego BEZ ŻADNYCH OPŁAT!

Od 8 sierpnia wejdą w życie przepisy zobowiązujące wszystkie banki do oferowania tzw. rachunku podstawowego. Korzystanie z takiego konta oraz karty do niej wydanej będzie bezpłatne. Oprócz tego, pięć razy w miesiącu będzie można pobrać pieniądze z bankomatu bez dodatkowych opłat. 

W ostatnich latach banki bardzo często podnosiły opłaty za konta i karty. Część zaczęła nawet naliczać prowizję za wypłaty niskich kwot z darmowych dotychczas bankomatów. 

Założenie konta podstawowego będzie łączyło się z pewnymi ograniczeniami. W trakcie jego zakładania oraz przez cały czas użytkowania takiego konta, nie będzie można mieć innego rachunku. Wyjątkiem są te walutowe, które nie będą zabronione.

Co trzeba zrobić żeby pożegnać się z opłatami? Wystarczy zamknąć stary rachunek i otworzyć nowy – bezpłatny. Należy jednak pamiętać o miesięcznym okresie wypowiedzenia. Żeby otworzyć nowe konto w sierpniu, w lipcu trzeba wypowiedzieć umowę starego konta.

 

źródło: expander.pl

źródło zdjęcia:


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany.