Aktualności Hot

Koniec teorii spiskowych? Francuzi przebadali zęby Hitlera. Wyniki dowiodły, że…

Prof. Philippe Charlier i jego zespół otrzymali od w Rosjan zgodę na dostęp do przechowywanych w Moskwie szczątków Adolfa Hitlera. Przy tej okazji Francuzi postanowili przeprowadzić badania, które raz na zawsze zakończą teorie spiskowe dotyczące powojennych losów niemieckiego dyktatora. 

Od 1945 r.  w Moskwie znajdowały się fragmenty czaszki i zęby Hitlera. Jednak przez ponad 70 lat nikt z zewnątrz nie miał do nich dostępu. Tylko raz zęby Hitlera pokazano publicznie. Miało to miejsce w 2000 r. – 55. rocznicę zakończenia II wojny światowej. Wszystko to rodziło spekulacje, że Hitler uciekł ze swojego bunkra i przeżył wojnę.

W 2017 roku rosyjski wywiad FSB wydał zgodę na dostęp francuskich uczonych do szczątków przywódcy III Rzeszy. Naukowcy mogli obejrzeć kości czaszki i zęby. Pozwolono im też na pobranie próbek z fragmentów szczęki, ale nie zgodzono się na zrobienie tego samego z czaszką.

Pomimo zakazu Francuzi znaleźli pewien sposób na przeprowadzenie rzetelnych badań. Porównali mianowicie cechy morfologiczne kości z…>>>CZYTAJ DALEJ<<<


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany.