Aktualności Hot Kraj

KONIEC ZE ZŁOTÓWKAMI W KIESZENIACH POLAKÓW? Wszystko za sprawą pewnej akcji!

Ruszyła akcja „Polska Bezgotówkowa”. Czy to oznacza, że przestaniemy nosić ze sobą gotówkę?

Czym jest „Polska Bezgotówkowa”?

Celem akcji jest wsparcie przedsiębiorców w postaci darmowych terminali płatniczych.  To właśnie dzięki temu, Polacy mają nosić ze sobą znaczenie mniej pieniędzy.

Akcja stanowi doskonały rodzaj wsparcia dla przedsiębiorców. Jak działa? 

  • 1. Fundacja Polska Bezgotówkowa zachęca przedsiębiorców do skorzystania z dofinansowania na terminale płatnicze.
  • 2.Dzięki akcji przedsiębiorcy mogą uzyskać aż trzy bezpłatne terminale (na okres 12 miesięcy)
  • 3.Wychodzi na przeciw potrzebom Polaków – jak twierdzą eksperci, wciąż w kraju brakuje miejsc, gdzie można dokonywać transakcji za pomocą karty płatniczej.

Beneficjentami obrotu bezgotówkowego są w Polsce zarówno obywatele, przedsiębiorcy, instytucje publiczne, jak i państwo. Dla obywateli to wygoda, bezpieczeństwo, oszczędność czasu i pieniędzy. Natomiast dla przedsiębiorców to zmniejszenie kosztów obsługi gotówki, wzrost produktywności czy unowocześnienie funkcjonowania firmy. Możliwość dokonywania płatności bezgotówkowych jest jednym z oczekiwań nowoczesnego społeczeństwa. Działania Fundacji Polska Bezgotówkowa są odpowiedzią na potrzeby klientów i wpisują się w wiele inicjatyw rządowych, jak i oferowanych przez rynek rozwiązań – powiedział Tadeusz Kościński, podsekretarz stanu w Ministerstwie Przedsiębiorczości i Technologii. (cyt. za bankier.pl[Zobacz: Ukraińskie produkty z POLSKI? Potężny ukraiński koncern wchodzi na POLSKI RYNEK]

 

źródło: bankier.pl

fot.: pixabay

kg


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany.