Kraj

Kopacz wyzywa rząd PiS od hipokrytów

Posłanka Ewa Kopacz, była premier z PO, powiedziała, że jej formacja przez osiem lat naprawdę zmieniła Polskę i jest z tego dumna, ale członkowie PO nie są hipokrytami.

– Jako była premier zwracam się do obecnej premier i proszę o rzetelne warunki, rzetelnej debaty. Moi ministrowie są gotowi, są przygotowani – powiedziała Ewa Kopacz odnośnie bardzo krytycznego audytu rządów PO-PSL, jaki przygotował rząd PiS.

Jak informuje portal polsatnews.pl, na konferencji prasowej w Sejmie, posłanka Kopacz stwierdziła, że jeżeli politycy PiS odmówią udziału w debacie, do której ich wzywa, to oznacza, że „stchórzyli, że nie mają nic do powiedzenia Polakom”. Była premier mówiła także o tym, że PO chce rzetelnie przedstawić, co jej się udało zrobić w trakcie 8 lat rządów, ale jednocześnie mówić o tym, co się nie udało.

– Opinia publiczna nie może być tylko i wyłącznie informowana przez tych, którzy wykorzystują większość parlamentarną, swoje stanowiska, do tego, żeby ograniczać naszą możliwość komunikowania się ze społeczeństwem – zaznaczyła Ewa Kopacz. —  My przez osiem lat naprawdę zmieniliśmy Polskę, jesteśmy z tego dumni, ale nie jesteśmy hipokrytami – wiele rzeczy można było zrobić lepiej – przyznała była premier.

Czekamy w takim razie na odwet ze strony Platformy.

Zobacz także: Tusk i Kopacz wydali na prezenty 755 tysięcy złotych!

Natalia W.